Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
sztukateria Gdańsk

Czy sztukateria Gdańsk pasuje do domu drewnianego?

Wiele osób ma ochotę na uatrakcyjnienie wyglądu domu. W domach wyłożonych gładziami czy płytami gipsowymi brakuje detali ozdobnych. Dlatego często sięga się po elementy dekoracyjne, które uatrakcyjnią wygląd ścian czy sufitów. Dekoracyjne listwy, gzymsy wydają się w takich pomieszczeniach dobrym i atrakcyjnym rozwiązaniem. Wystarczy zainspirować się tym, co oferuje styl skandynawski. Co jednak, jeśli myślimy o domu drewnianym. Czy i tutaj np. bonie elewacyjne Gdańsk może uatrakcyjnić wygląd takiego budynku? Pojawia się więc pytanie - czy sztukateria Gdańsk w domu drewnianym ma sens?

Spójne koncepcje na dekorację

W pierwszym momencie mogłoby się wydawać, że wcześniej wspomniane elementy dekoracyjne są zarezerwowane tylko dla budynków murowanych. Chyba, że mamy na myśli domy z drewna, których ściany są pokryte płytą gipsową i właściwie przypominają one wnętrze betonowej dżungli. Wówczas jak najbardziej obróbka styropianu Gdańsk może przyjść z pomocą. Można dobrać ciekawie docięte, estetyczne, lekkie i łatwe w montażu konstrukcje. Pomalowane razem ze ścianą czy sufitem, stanowią piękną i przyjemną formę.

W przypadku sufitów i ścian drewnianych również można zastosować elementy ozdobne. Gzymsy Gdańsk mogą być np. z drewna. Taki element z pewnością będzie spójny z charakterem drewnianego domu. Jednocześnie pokryty bejcą i lakierem może się stać wyróżniającym elementem ozdobnym. Można montować narożniki przyścienne, ozdobne drewniane listwy i inne aplikacje. W odpowiedniej ilości te elementy poprawią wygląd pomieszczeń w taki sposób, że staną się przyjemniejsze w odbiorze.

Tworzywa sztuczne i drewno

Pojawia się pytanie czy drewno współgra z tworzywami sztucznymi? Korzystając z usługi obróbki tworzyw sztucznych Gdańsk można przygotować ciekawe konstrukcje np. w postaci długich listew pionowych czy poziomych. Za nimi można schować na przykład ledowe listwy oświetleniowe. Z pewnością może to atrakcyjnie się prezentować. ale czy będzie współgrać ze sobą? Najlepiej samemu się przekonać. Można przyłożyć fragment takiego elementu sztukaterii do drewnianej ściany i zdecydować czy faktycznie elementy te się uzupełniają. Może się okazać, że konieczne będzie termoformowanie Gdańsk, by idealnie dopasować elementy do krzywizn ścian. W przypadku gdańskiego domu drewnianego wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest jednolitość materiału, z którego dom i elementy sztukaterii są zrobione. W przypadku tworzyw sztucznych sprawa jest otwarta i podlega już indywidualnej ocenie.