domy drewniane

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Domy drewniane i ogrzewanie

Pomimo iż budowa domów drewnianych znacząco różni się od tych z betonu komórkowego czy bloczków silikatowych to do dyspozycji w kwestii ogrzewania takiego domu mamy te same systemy do wyboru. To tyle w teorii, w praktyce warto mieć na uwadze, że drewno to kompletnie inny materiał budowlany i warto uwzględnić jego unikalne właściwości. Drewno samo w sobie dość szybko przyjmuje ciepło, ale i dość szybko je oddaje. W praktyce oznacza to, że drewniane domy bez izolacji bardzo szybko po zaprzestaniu ogrzewania (np. w związku z wyjazdem domowników) stają się mocno wystudzone.

Jaki więc wybrać system ogrzewania? Aktualne trendy sugerują wybór systemu zintegrowanego zarówno jeśli chodzi o domy murowane, jak i domy z drewna. Jest to system, dzięki któremu jednocześnie ogrzewane są pomieszczenia, jak i woda na cele użytkowe. W ramach systemu zintegrowanego musimy dostosować piec, a raczej paliwo do mediów dostępnych na działce.

Kominek z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym to jedno z najtańszych rozwiązań. Drewno jest surowcem odnawialnym, jest łatwo dostępne i dość tanie. W obecnych czasach kominek przestał być jedynie elementem dekoracyjnym. Dzięki technologii płaszcza wodnego domy z bali zyskały dość efektywne źródło ogrzewania.

System solarny

System solarny może być opłacalnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o domy drewniane, musi być jednak spełnionych kilka warunków. Optymalnie, aby dach był w ekspozycji południowej. Jego powierzchnia musi być na tyle duża, aby pomieścić wystarczającą ilość kolektorów. Z tej racji zaleca się montaż systemów solarnych dla domów o średniej i dużej powierzchni. Z dofinansowaniem z gminy i przy odrobinie szczęścia w postaci słonecznego lata, taka inwestycja zwraca się już po kilku latach.

Ogrzewanie podłogowe

Coraz bardziej popularne staje się także ogrzewanie podłogowe. Na jego temat krąży wiele mitów obalanych jednak przez coraz większą rzeszę zadowolonych użytkowników. Domy z bala mają duży atut przemawiający za zastosowaniem tej technologii. W domach szkieletowych wylewka jest betonowa co zwiększa kumulację ciepła przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego.

budowa domów drewnianych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Budowa domu z bali to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą zainwestować w komfort, wygodę oraz oszczędność. Domy z bali są niezwykle ekologiczne, a co za tym idzie również nie pochłaniają zbyt wiele pieniędzy w trakcie ich utrzymania, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich inwestujących osób. Takie domy mogą mieć jednak różnorodne wymiary, a ich jednym z największych atutów jest na pewno to, iż mają doskonałe właściwości termoizolacyjne, a co za tym idzie zimą nie trzeba obawiać się o zimne pomieszczenia, bo w domu jest naprawdę ciepło, a latem nieco chłodniej. Budowa domów drewnianych na szczęście wcale nie musi długo trwać, jeśli dana ekipa odpowiednio wcześnie wykonała stabilne fundamenty, na których będzie można oprzeć swoją pracę. Domy tego typu przede wszystkim pięknie prezentują się na zewnątrz, ale również wewnątrz są wręcz idealne. Posiadać mogą różnorodne kolory, ściany mają w sobie izolację cieplną, dzięki czemu nie są zbyt grube, a można na tym zyskać dodatkowe kilka metrów powierzchni. Takie domy drewniane są na pewno świetnym rozwiązaniem dla wymagających rodzin. Oczywiście raz na jakiś czas należy zrealizować remont domów drewnianych, tak aby odświeżyć ich wizaż, ale zająć się także naprawą wszelkich usterek technicznych, dzięki czemu mieszkanie w takim domu będzie całkowicie bezpieczne, co dla użytkowników powinno być niewątpliwie sprawą priorytetową.